KOMPAVA Glukóza

4,00 €
S DPH

KOMPAVA Glukóza (hroznový cukor) je určený pre ľudí, ktorí nadmerne fyzicky alebo psychicky zaťažujú svoj organizmus.

Množstvo
Vypredané

  • Zásady zabezpečení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka) Zásady zabezpečení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)
  • Zásady doručení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka) Zásady doručení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)
  • Zásady vrácení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka) Zásady vrácení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

KOMPAVA Glukóza (hroznový cukor) je určený pre ľudí, ktorí nadmerne fyzicky alebo psychicky zaťažujú svoj organizmus. Glukóza je jediná forma cukru, ktorá prúdi v krvi a tak sa dostáva do celého tela a funguje ako rýchly zdroj energie - ,,palivo pre svaly a mozog".

Okamžitá forma energie pre svaly a mozog v podobe hroznového cukru KOMPAVA Glukóza je vhodná pre každého športovca s vysokým výdajom energie alebo aj pre bežného človek ťažko fyzicko pracujúceho.

KOMPAVA Glukóza je cukor s osobitnou funkciou v tele. Je to jediná forma cukru, ktorá prúdi v krvi a dostáva sa do celého tela, kde sa využíva ako stály pohotový zdroj energie alebo sa dostatočne ukladá vo svaloch a pečeni vo forme glykogénu (makromolekula zložená z molekúl glukózy).

Napomáha chorým prekonávať choroby a urýchľuje zotavenie organizmu vyčerpaného športom, chorobou i prácou. Glukóza je kaloricky rovnako výdatná ako repný cukor, má však nižšiu sladivosť, približne o 20%. Lyžička glukózy sladí ako 0,8 lyžičky cukru.

Glukóza zvyšuje využitie kreatínu a zároveň jeho zvýšené ukladanie vo svalových bunkách pre použitie ako zdroja energie pri extrémnych výkonoch.

Glukóza je určená:

  • pre všetkých ľudí, ktorí nadmerne fyzicky alebo psychicky zaťažujú svoj organizmus

  • pre posilnenie organizmu detí a starších ľudí ako zdroj energie

  • pre športovcov, vhodná pri užívaní kreatínu

  • pri nechutenstve

  • pre ľudský mozog, ktorý je závislý na príjme glukózy ( pri poklese sa tvoria v mozgu hormóny glukagón a adrenalín )

 

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:

  • Denná dávka: 20 – 40 g

Pri zvýšenej námahe sa denná dávka môže zvýšiť trojnásobne: 60 – 120 g v troch až štyroch dávkach, maximálne 30 g za hodinu

S kreatínom: 5 g kreatínu rozpustíme s 5 – 20 g glukózy

Glukóza zloženie:

D – glukóza

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE:

Nutričné údaje

100 g

1 dávka/20 g

Energetická hodnota

1555 kJ

311 kJ

 

366 kcal

73,2 kcal

Upozornenie:

Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, v dobre uzatvorenom obale, pri teplote do 25°C. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.

Hmotnosť: 

500 gKompava

Tabuľka dát

Balenie
500 g