Recuplex

30,50 €
S DPH

Izotonický nápoj v prášku 

Množstvo

  • Zásady zabezpečení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka) Zásady zabezpečení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)
  • Zásady doručení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka) Zásady doručení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)
  • Zásady vrácení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka) Zásady vrácení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Izotonický nápoj v prášku s pomarančovou príchuťou

Obsah: 800 g (na 20 porcií 500 ml hotového nápoja).

Recuplex od firmy Nanox je regeneračný nápoj zostavený s vysokou profesionalitou s optimálnym vyváženým obsahom sacharidov, bielkovín a elektrolytov.

Predovšetkým, Recuplex je izotonický nápoj s osmolaritou 250 mOsmol/l, čo zodpovedá osmolarite zdravého, správne hydratovaného tela v kľude. Tento izotonický rys je najlepšou zárukou pre správnu a rýchlu absopciu vody počas pitia nápoja a obnovu jej správnej úrovne. Športovci, ktorí stratili od 3 do 6 % tekutín, majú zníženú vytrvalosť a výkon takmer o 30 % a bez perfektnej rehydratácie po cvičení majú problém s regeneráciou.

Aktívni športovci strácajú počas tréningu a súťaže vodu a elektrolyty, vynakladajú veľa energie, v dôsledku čoho klesajú ich zásoby sacharidov a bielkovín. Takže na zotavenie organizmu je potrebné, aby nápoj účinným spôsobom doplnil tieto zložky a poskytol organizmu:

  • Vodu, na kompenzáciu straty tekutín

  • Sacharidy, na doplnenie zásobného glykogénu

  • Bielkoviny, na doplnenie správnej hladiny zásob amínokyselín

  • Elektrolyty, na obnovenie rovnovážneho obsahu solí v tele a urýchlenie rehydratácie.

Je veľmi dôležité, aby všetky tieto zložky v nápoji boli správne vyvážené.

Nadmerné, neprimerané dopĺňanie solí počas a po tréningu môže viesť k poruchám činnosti žalúdka a čriev, môže poškodiť rovnováhu tekutín a zapríčiniť kŕče. Príliš vysoké dávky sacharidov spomaľujú vyprázdňovanie žalúdka, vyvolávajú pocit ťažoby a v dôsledku toho spomaľujú aj absorpciu tekutiny.

Preto je optimálna vyváženosť medzi všetkými štyrmi zložkami v regeneračnom nápoji základom!

Recuplex obsahuje 54 g sacharidov v 1 litri nápoja. Ideálny nápoj na rekuperáciu obsahuje 40 – 80 g sacharidov, rozdelených na sacharidy s rýchlou, strednou a pomalou absopciou. Recuplex obsahuje dextrózu, fruktózu, sacharózu, maltodextrin, kukuričný škrob a 2 moderné zložky s dlhým účinkom: Palatinozu a trehalozu. To je kompletná škála sacharidov na úplné doplnenie glykogénu a energie. Švedski výskumníci preukázali, že dodanie viac ako 5 sacharidov vedie k obnoveniu viac ako 60 % zásob glykogénu v porovnaní s 20 %, ktoré sa dosiahne pri použití samotnej dextrózy alebo maltodextrínu.

Recuplex obsahuje ako hlavný zdroj proteínu Peptopro, ultra hydrolyzovaný kazeínový proteín, doplnený srvátkovým izolátom a L-glutamínom, aby sa zabezpečil maximálny prísun amínokyselín.

A nakoniec optimalizovaný elektrolyt – zmes na podporu trávenia a absopciu sacharidov a vody.

Elektrolyty majú 2 stránky - po intenzívnej námahe je nutné doplniť elektrolyt, ale príliš vysoká koncentrácia elektrolytu môže mať nežiadúci účinok a môže spomaliť vyprázdňovanie žalúdka. Sodík je jedným z hlavných elektrolytov a mal by ho obsahovať každý dobrý regenerečný nápoj.

Sodík a glukóza spolu podporujú absopciu vody. Recuplex obsahuje malú dávku choridu sodného, ale vysokú dávku citranu sodného a tak je tento produkt bohatý na sodík, ale s nízkym obsahom chloridu.

Všetky tieto parametre dokazujú, že Recuplex je ideálnou voľbou na doplnenie síl po intenzívnom tréningu alebo po súťaži. 

Príprava a použitie: na prípravu izotonického nápoja rozpustiť 40 g prášku (1 odmerka) v 500 ml vody. Odporúča sa po každej zvýšenej námahe (intenzívny tréning, preteky..).

Pre maximálny účinok je potrebné nápoj vypiť v priebehu 30 minút po skončení fyzickej aktivity.

 

Zloženie: dextróza, srvátkový proteínový izolát, maltodextrín, fructóza, sacharóza, kazeínový proteínový hydrolyzát (peptopro), izomaltulóza* (palatinoza), trehalóza*, kukuričný škrob (Waxy Maize), citran sodný, glutamín, citran horečnatý, chlorid sodný, citran draselný, kyselina askorbová , nikotinamid, kyselina pantoténová, tokoferyl acetát, pyridoxin hydrochlorid, riboflavin, tiamin mononitrat, pomarančová príchuť, retinyl acetat, kyselina listová, biotin, farbivo lykopen, cholekalciferol, kyanokobalamin.

*Izomaltulóza a trehalóza sú zdrojom glukózy a fruktózy.

Tabuľka výživových údajov:

 

Na 500 ml nápoja

(40 g prášku)

% ODD

 

Energia ( kcal)

118,10

 

Energia (kJ)

502,35

 

Sacharidy

28,5 g

 

Bielkoviny

8,68 g

 

Tuky

0 g

 

Sodík (Na+)

112 mg

4,5 %

Horčík (Mg2+)

28 mg

7,5%

Draslík (K+)

32,5 mg

1,6 %

Vápnik (Ca2+)

6 mg

0,75 %

Vitamín A

451 µg

56,4%

Vitamín D

2,4 µg

48%

Vitamín E

10 mg

87%

Vitamín C

40 mg

50 %

Vitamín B1

0,7 mg

63%

Vitamín B2

0,9 mg

65%

Vitamín B3

9 mg

53%

Vitamín B6

1 mg

70 %

Foláty

96 µg

48 %

Vitamín B12

1,4 µg

55%

Biotín

7,2 µg

144 %

Vitamín B5

3,1 mg

52%

% ODD - % odporúčanej dennej dávky 

Hmotnosť: 

800 gNANOX

Tabuľka dát

Balenie
800 g